Jabłka

Gala

jabłka

W 1960 roku w Graytown (Nowa Zelandia) uzyskano krzyżówkę z odmian Kidds Orange i Golden Delicius. Małe i średnie okrągłe owoce o zabarwieniu podstawowym jasno żółtym pokrytym czerwonymi naciekami na skórce. Mocno soczyste i słodkie owoce idealne do bezpośredniego spożycia.

Golden Delicious

jabłka

W 1890 roku w USA przypadkowo odkryta odmiana a od 1914 roku pod tą nazwą sprzedawana. Średnie i duże owoce o wydłużonym kształcie i zielono żółtym wybarwieniu. Mocno soczyste o słodkim smaku i intensywnym zapachu.

Idared

jabłka

W 1935 roku w USA skrzyżowano odmiany Jonathan i Wagener. Od 1958 roku w Polsce. Średnie i duże owoce o okrągłej formie o czerwonym wybarwieniu z żółtymi plamkami. Różowy miąższ o lekko słodkim smaku i delikatnym aromacie. Łatwy do przechowywania nawet w warunkach domowych.

Jonagold

jabłka

Od 1968 roku produkowana w USA krzyżówka Golden Delicius i Jonathan. Duże masywne owoce o podstawowym zabarwieniu żółto-zielonym pokrytym czerwono-pomarańczowymi plamkami. Smaczne i soczyste owoce o słodko-kwaśnym smaku.

Jonagored

jabłka

Wyhodowana z odmiany Jonagold w Belgii. Średnie i duże owoce o okrągło-stożkowym kształcie i czerwonym wybarwieniu. Miąższ gruboziarnisty, słodko kwaśny, bardzo smaczny.

Ligol

jabłka

Odmiana wyhodowana w Polsce o kulisto stożkowych owocach. Skórka kolru żółtego pokryta po stronie nasłonecznionej jaskrawoczerwonym rumieńcem. Kremowy i soczysty miąższ.

Szampion

jabłka

Czeskiego pochodzenia jabłka o kulisto stożkowym kształcie.
Średnie lub duże owoce pokryte rozmytym jasnoczerwonym rumieńcem w połowie swojej wielkości. Miąższ delikatny i słodko-kwaśny.

Gloster

jabłka

Niemiecka odmiana o dużych i bardzo dużych owocach w kształcie kulisto- stożkowym. Skórka błyszcząca w całości pokryta rozmytym rumieńcem. Jasno zielonkawy miąższ o bardzo charakterystycznym aromacie i kwaskowym smaku. Bardzo soczyste.

Delcorf

jabłka

Odmiana pochodzenia niemieckiego o dużych wydłużonych owocach niemal w 100% pokrytych rumieńcem. Miąższ soczysty i kruchy bardzo smaczny.