O firmie

Poznaj naszą historię.
budynek

Grupa Producentów Owoców Witamina Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Białej Rządowej (5km za Wieluniem, jadąc drogą krajową 74 z Warszawy w kierunku Wrocławia). Działalność rozpoczęła w styczniu 2004 roku. Początkowo w skład grupy wchodziło 5 członków, obecnie zrzesza 11 gospodarstw sadowniczych z miejscowości Biała, Wieluń oraz okolic Sieradza.

Członkowie grupy w sumie dysponują powierzchnią gospodarstw sięgającą 200 ha, co pozwala na wyprodukowanie około 10 tys. ton owoców rocznie, w większości jabłek i około 1 tyś ton gruszek. Grupa dysponuje bazą chłodniczą na 10 tys. ton owoców, w tym w technologii KA i ULO 8 tys. ton, pozostałe to chłodnie zwykłe. Grupie Producentów Owoców Witamina Sp. z o.o. nadano numer ewidencyjny: OW 10 05 4 1 003.

Do dnia dzisiejszego dzięki doświadczeniu Zarządu Grupy firma rozwija się prężnie i zdobywa coraz większe uznanie wśród klientów zagranicznych (Wielka Brytania, Skandynawia, Holandia, Belgia, Niemcy, Węgry, Egipt, Indie) oraz dużych krajowych sieci handlowych. Od 2009 roku posiadamy nowoczesne linie do sortowania oraz pakowania. Zdobywamy nowe certyfikaty jakościowe i utrzymujemy posiadane standardy aby jak najlepiej zatroszczyć się o bezpieczeństwo i najwyższą jakość naszych wyrobów.